Tvrtka Ekonerg d.o.o. donirala Infor EAM Enterprise SFSB

Tvrtka Ekonerg d.o.o iz Zagreba ovlašteni partner za prodaju, implementaciju i podršku u primjeni Infor EAM rješenja na području Hrvatske, donirala je Strojarskom fakultetu u Slavonskom Brodu programski sustav Infor EAM Enterprise za podršku izvođenja nastave na svim razinama (preddiplomski, diplomski, specijalistički  i doktor studij)  te znanstveno istraživački rad.

Infor EAM su vodeća rješenja u svijetu na tržištu informacijskih sustava za podršku upravljanju fizičkom imovinom (engl. Asset Management) i procesima održavanja. Informacijski sustavi ove vrste namijenjeni su planiranju i pripremi, praćenju te analizi efikasnosti i uspješnosti cjelokupnog procesa održavanja.

U praksi je potvrđeno da se njihovim uvođenjem i dosljednom primjenom mogu postići kvalitetni pomaci u cjelokupnoj organizaciji i upravljanju procesima održavanja, a također i ostvariti preduvjete za postizanje značajnih financijskih ušteda i smanjenja troškova održavanja. Infor EAM sustavi se u svijetu koriste već dugi niz godina i kontinuirano bilježe porast primjene, prateći razvoj informacijskih tehnologija i povećanje ulaganja u informatizaciju poslovnih procesa kompanija. Korisnost njihove primjene najviše dolazi do izražaja u onim djelatnostima gdje je upravljanje imovinom i održavanje ključno za poslovne procese, a raspoloživost tehničkih sustava od presudne važnosti za odvijanje proizvodnje i pružanje usluga kupcima.

Vrijednost informacijskog sustava Infor EAM Enterprise koji je tvrtka Ekonerg d.o.o. donirala Strojarskom fakultetu u Slavonskom Brodu iznosi 190.000,00 kn.

I ovom objavom u ime Strojarskog fakulteta i Zavoda za industrijsko inženjerstvo zahvaljujemo tvrtki Ekonerg d.o.o. i direktoru Odjela za sustave upravljanja održavanjem Krešimiru Brckanu dipl. inž. strojarstva  na vrijednoj donaciji.