D1052 Odabrana poglavlja iz kontrole i osiguranja kvalitete

IV. semestar sveučilišnog diplomskog studija Strojarstvo, usmjerenje: Strojarske tehnologije
Prof.dr.sc. Ivan Samardžić, red. prof. u TI., konzultacije uz prethodni dogovor na e-mail, ured 307
Prof.dr.sc. Leon Maglić, red.prof. u TI., konzultacije srijedom od 13h do 15h u kabinetu 306
Prof.dr.sc. Živko Kondić, konzultacije uz prethodni dogovor na e-mail
Dr.sc. Dejan Marić, konzultacije utorkom od 10 do 12h ili uz prethodni dogovor na e-mail, zgrada 10,ured 105
Kolegij detaljnije obrazlaže primjenu  različitih metoda kontrole i osiguranja kvalitete koje su zastupljene u strojarskoj praksi. Pored obrazloženja pojedinih metoda kontrole kvalitete (područje primjene, ograničenja, prednosti i nedostatci u odnosu na komparativne metode, preciznost i pouzdanost mjerenja, …), daju se praktični primjeri i demonstracija kontrole kvalitete na uzorcima (poluproizvodima ili proizvodima) iz proizvodnje. Opisuju se metode kontrole bez razaranja. Tehnike statističke procesne kontrole (SPC), obrazlažu se tehnike SPC koje se najviše primjenjuju u praksi i vježba se provođenje tih metoda. Opisuju se moderne metode osiguranja kvalitete..
Predavanja. Auditorne i laboratorijske vježbe.

1. Kondić, Živko; Maglić, Leon; Pavletić, Duško; Samardžić, Ivan, Kvaliteta 1,2 i 3 Varaždin: Sveučilište Sjever, Strojarski fakultet Slavonski Brod, Tehnički fakultet Sveučilišta u Rijeci, 2018
  1. Kondić, Ž. Kvaliteta i metode poboljšanja, 2004

Pismeni ispit

Prezentirati studentima moderne tehnike kontrole i osiguranja kvalitete koje se koriste u praksi.

1.  Izabrati odgovarajuću metodu kontrole kvalitete
2.  Izraditi plan kontrole kvalitete
3.  Prepoznati prikladne statističke metode analize podataka u osiguranju kvalitete
4.  Analizirati rezultate statističke kontrole